В даний час все більше людей намагаються мудро облаштувати своє житло, щоб раціонально використовувати кожен квадратний метр. Тому не дивно, що внутрішня обробка балкона вважається найактуальнішим питанням для жителів багатоквартирних будинків, які роблять ремонт. Як облаштувати його найкращим чином, щоб невелика площа перетворилася на затишне і комфортне приміщення? Детальний опис такої обробки та її різні види дизайну допоможуть вибрати підходящий варіант.
Перш, ніж приступити до справи, необхідно утеплити і засклити цю частину нежитлового приміщення якісними матеріалами. При цьому вони повинні бути досить легкими, щоб запобігти обвалу конструкції.
Архітектура житлових будівель досить часто вражає своєю різноманітністю. Тому засклення балконів і лоджій, а також їх внутрішнє оздоблення вимагають індивідуального підходу. В залежності від побажань і можливостей скління можна зробити двома способами: тепле або холодне. Для захисту приміщення від пилу, опадів і поривчастого вітру використовують холодний варіант. А щоб підвищити температуру і рівень звукоізоляції застосовується тепле скління, що значно дорожче.
Проста внутрішня обробка і скління балкона холодним способом дозволяє зберігати в такому приміщенні різні речі. У погожі літні вечори на ньому приємно проводити час за чашкою кави або чаю. На утепленому балконі або лоджії підприємливі фахівці облаштовують робочі кабінети, невеликі спальні і навіть кухні. У деяких випадках з них роблять столові на свіжому повітрі з видом на мінливий вид неба.
Кожен з варіантів холодного скління і внутрішньої обробки балкона обходиться не дуже дорого для більшості жителів багатоквартирних будинків. Але в результаті страждає рівень комфорту і довговічність.
Щоб обробка балконів і лоджій оригінально поєднувалася з дизайном приміщення, важливо розглянути варіанти теплого скління. Найчастіше зустрічаються металопластикові віконні конструкції. За рамами із металопластику, які вбудовані на балконі або лоджії, набагато легше доглядати. Їх досить добре вимити один раз на рік і відрегулювати фурнітуру.
Панорамне тепле скління є спеціальні склопакети (іноді без рам), які гармонійно поєднані між собою мінімальною кількістю кріплень. В результаті з балкона або лоджії відкривається шикарний вид всі 365 днів в році.
Залежно від того, як буде використовуватися приміщення балкону, підбирається і матеріал. З нього можна зробити:
Якою б не була мета внутрішньої обробки балконів і лоджій, необхідно мудро підходити до вибору будівельних матеріалів для цієї справи. Розглянемо деякі з них.
Цей вид облицювання являє собою довгі тонкі дошки, які оснащені спеціальними гребенями і пазами. Завдяки цьому вони легко з’єднуються один з одним, щільно лягаючи на поверхню. Крім того, вагонка має ряд переваг:
Для внутрішнього оздоблення лоджій використовують вагонку з дерева або пластика. Лише деякі недоліки цього матеріалу: швидка займистість, перепад температур і висока вологість, спонукають людей вибирати іншу обробку.
Шанувальники первозданної краси віддають перевагу декоративному каменю, який набагато дешевше натурального. До того ж для обробки балкона майстри використовують різні забарвлення матеріалу. Його головні переваги — простота монтажу, легкий догляд, стійкість до сонячного світла і перепаду температур.
Цим популярним видом облицювання покривають не тільки стіни, але і стелі. Гіпсокартон відрізняється теплоізоляційними властивостями, завдяки чому в приміщенні зберігається тепло в зимовий період. Матеріал ідеально підходить для такого виду обробки балконів і лоджій, фото якого надано вище. Головна перевага — його легко монтувати в невеликому приміщенні.
Віддаючи перевагу цьому матеріалу, бажано використовувати вологостійкий вид гіпсокартону зі спеціальним покриттям.
Крім того, балкон обробляють штукатуркою, яка відрізняється довгим терміном служби. Нерідко змішують різні види матеріалів, що виглядає дуже ефектно і привабливо.
Перш ніж приступити до обробки лоджії, мудрі майстри звертають увагу на підлоги. Балкони з теплим склінням покривають:
Для деяких видів обробки балконів і лоджій ідеально підходять дерев’яні підлоги. Вони чудово утримують тепло, приємні для ніг і гармонійно вписуються в загальний дизайн приміщення.
Для облаштування підлоги необхідно виконати кілька етапів:
Кожен з них має свої особливості, яких необхідно дотримуватися. Вирівнювання поверхні виконують за допомогою бетонної стяжки. Для дерев’яного настилу виготовляють обрешітку, куди укладають утеплювач і гідроізоляційний матеріал. А установку «Теплої підлоги» роблять за допомогою водяних труб, або електрокабелю.
Щоб в зимову пору на балконі було тепло і затишно, необхідно заздалегідь подбати про це.
Оскільки паперові шпалери на балконі можуть постраждати від вологи і сонця, дизайнери радять використовувати більш міцні матеріали:
Деякі фахівці використовують вологостійку облицювання за допомогою панелей ПВХ. Вона чудово витримує різні види покриттів, які чудово виглядають на тлі невеликого приміщення. До того ж за нею легко доглядати.
Важливою частиною внутрішнього оздоблення балконів і лоджії є стелі. Звичайно, вони не повинні бути «крижаними», як співається в старій пісні. Навпаки, для їх установки використовують такий же вид матеріалу, як на бічних поверхнях. В результаті утворюється поєднання однакового простору, яке приховує всі недоліки стелі.
Щоб на балконі було приємно проводити час, слід подумати про освітлення. Воно підбирається в гармонії з видом діяльності людини, враховуючи її потреби та переваги. Якщо це частина кухні з підвісними стелями, досить точкових ламп. У робочий кабінет підійде настільна лампа або симпатичне бра. Головне, щоб джерело світла охоплювало всю площу.